KİLİKYA SPA

Türk Hamamı

Biliyoruz ki Hijyen, Konfor ve Güven sizler kadar bizim için de önemli bu nedenle ailenizle, çocuğunuzla güvenle gelebileceğiniz bir ortam yarattık çünkü “Her kese sağlık” sunuyoruz.

Kilikya Kızkalesi Hamamı sadece temizlenilen bir yer değil, asırlara varan saygı ve hizmetin eksiksiz sunulduğu bir yaşam alanıdır. Konuğumuz olduğunuz süre içinde bu kültürü oluşturan tüm hizmeti; Sauna, masaj, kese, köpük masajı, soğukluk keyfi, dinlenme, sıcak ve soğuk içecek sunumu ve huzurla uğurlanmayı kusursuz alabilirsiniz.

Tesisimizde her şey konforunuz ve rahatlığınız için düşünüldü. Modern mimarimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz. Tesisimizde 9 adet kurna göbek taşı olan hamamımız ; marmara mermeri ile döşenmiş yapısı ve kişiye özel kiralama ile faydalanabileceğiniz bir çok ıslak alan ve haftanın yoğunluğunu atabilmeniz için masaj paketlerimiz bulunmaktadır.

Gelin Hamamından, damat hamamına,  bayanlara özel günlere, şirket etkinliklerine kadar gerek bireysel gerekse kurumsal çözümler sunuyoruz. Biliyoruz ki yaptığımız işte her kese sağlık…

Sauna

Saunanın, insan sağlığına olumlu yönde birçok etkisi vardır. Saunanın romatizmadan uyku bozukluğuna, gerginlikten depresif sıkıntılara kadar birçok konuda sağlığımız ile ilgili problemlere karşı iyileştirici ve tedaviye yardımcı olacak şekilde etki gösterdiği bugün birçok sağlık uzmanı tarafından kabul görmektedir.

Sauna,günün stresinden ve sorunlarından sıyrılıp sıcak, nemli ve ahşap bir oda içerisinde hem terleyerek hem de gevşeyerek dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlayan bir sağlık kabinidir. Saunanın yararları eski çağlardan beri insanlar tarafından bilinmektedir ve depresif bozukluklar, kireçlenme, romatizma gibi daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

6 kişilik olan saunamız sedir ve akdeniz çamı ağacında yapılmıştır mentol kokuları ile rahatlamanın en kolay yerindesiniz.

Buhar Odası

- Stresi azaltır,

- Terleme ile cildi temizler,

- Sinüsleri açar,

- Sert mafsalların gevşemesini sağlar,

- Kalori yakmayı artırır,

- Öksürüğü azaltır,

- Boğaz tahrişlerini giderir,

- Yağ dokusunu ısıtarak zayıflamaya yardımcı olur.

Masaj Odalarımız

Klasik Masaj

Anatomik ve fizyolojik kavramlara dayalı geleneksel Batı masajı olan klasik masaj, fizyoterapistlerin en sık kullandığı masaj tekniğidir. Dolaşımı arttırmak, gevşeme sağlamak, kas spazmlarını azaltmak gibi amaçlar için kullanılır. Doku ve kaslardaki toksik maddelerin atılmasını sağlamaktadır.

Medikal Masaj

Medikal masaj, stres atma ve rahatlama sağlamak için yapılan bir masaj türüdür. Vücudun dolaşım sistemine iyi gelmekte ve genellikle ağrı, iltihaplanma, sinir sıkışması gibi durumlarda başvurulmaktadır. Medikal masaj sağlık ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur

Ayak Masajı

Vücudunuzun yükünü taşıyan ayak, ayak tabanının belirli noktalarına basarak uygulanan ayak masajı vücudunuzdaki belli organ ve dokuların rahatlamasına yardım eder. Ayak masajı olan kişi kendini gün boyu zinde ve canlı hissedebilir. Ayak masajı noktaları ayak bileklerinden başlar.

Aroma Terapi Masajı

Aromaterapi masajı bitkilerden elde edilen masaj yağları kullanılarak yapılır. Kişilere bitki özlü bir terapi uygulanır. Bu masajda önemli bir husus hareketlerin yavaş tempoda ve hafif şiddette olmasıdır. Masaja gelen kişilerin şikayetlerine göre bitkisel yağlar ve masaj hareketleri belirlenir.

Medikal Sırt Masajı

Medikal masaj, stres atma ve rahatlama sağlamak için yapılan bir masaj türüdür. Vücudun dolaşım sistemine iyi gelmekte ve genellikle ağrı, iltihaplanma, sinir sıkışması gibi durumlarda başvurulmaktadır. Medikal masaj sağlık ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur

Baş Boyun Yüz Masajı

Japon yüz masajı olarak da tabir edilen shiatsu, baş, yüz ve boyun bölgesinde oluşan kronik ağrıları, göz altı ve yüz kırışıklıklarını azaltmaya yönelik yapılan bir masaj türüdür.

İsveç Masajı

İsveç Masajı, kişinin güne zinde başlaması yada gündelik yaşamın yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemidir. Otantik masaj tekniklerinin kullanıldığı bu yöntemde, vücudun tüm zayıf doku ve pasif kasları harekete geçirilir.

Thai Masajı

Thai masajı, germe ve baskı hareketleri ile gerçekleştirilen bir masaj çeşididir. Tamamen doğaldır ve insanların bağışıklık sistemini güçlendirip kendisini daha zinde hissetmesi için oluşturulmuştur. Yüzyıllardır uygulanan bu masaj, her yaştan bireyin beğenisini kazanmıştır.

Anti Stres Masajı

Anti Stress Masajı, yavaş ve ritmik yapılan bir masaj tipidir. Kasları gevşetir ve rahatlatır. Yumuşak hareketlerle tepeden tırnağa kadar yapılan masaj, vücuttaki kas ve dokuların gevşemesini sağlar. Anti-stres masajı yüz, baş, boyun, sırt ve ayak tabanına uygulanır ve gerilimleri etkin olarak giderir.

KIZKALESİ (KORYKOS)
KIZKALESİNİN HÜZÜNLÜ HİKAYESİ
Mersin’in önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kızkalesi, Mersin’in 60 km. güneybatısında, Kızkalesi Beldesi’nde yer almaktadır. Silifkeye olan uzaklığı ise 25 km. kadardır.