KİLİKYA HAVUZ & BAR

Yetişkin Havuzu

Otel binamızın önünde açık restaurantımızın yanında yer alan yetişkin havuzumuz, 220 ton su kapasiteli olup derinliği 120 cm'den başlamaktadır. 180 cm'ye kadarda uzayabilmektedir.
Ayrıca havuzların suyu tatlı su ile doldurulmakta olup filtre sistemiyle günün 24 saati temiz tutulmaktadır. Gündüzleri güneşlenme terası olarak kullanılan havuz başı akşamları ise misafirlerimizin yemek yerken tercih ettikleri bir mekan haline gelmektedir.

Mini Havuz

Yetişkin havuzumuzun yanında yer alan mini havuzumuz, küçük çocuklar için tasarlanmış olup derinliği 45 cm'dir. Ayrıca mini havuzun suyu tatlı su ile doldurulmakta olup filtre sistemiyle günün 24 saati temiz tutulmaktadır.

Jakuzi Sistemi : 6 kişi kapasiteli, vücut bakımı ve sağlığını bir arada sunan zevk ve eğlenceyi birleştiren en güzel yollardan birisi olan jakuzi sistemimiz sizlere sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor. Vücudunuzun ritmini düzenleyecek jakuzi konforu sizi tazeleyecek ...

Palm Bar

Otelimizin bahçesinde ve havuza yakın olarak bulunan barımızda fastfood mutfağı ile misafirlerimize öğle yemeklerinde aperatif yiyeceklerin yanında ızgaralar ve yöresel yemekler sunulmaktadır. Günün her saatinde alkollü, alkolsüz ve sıcak-soğuk içecekler sunan barımız aynı zamanda havuza ve plajdaki misafirlerimize de hizmet vermektedir.

Bahçe

Misafirlerimiz, denize ve plaja sıfır olan bahçemizde, akdeniz ikliminde yetişen çeşitli ağaçların otantik ortamında çimler üzerine atılmış minderlerde güneşlenme ve yanında eş, dostlarıyla aperatif yiyecekler, içecekler alabilmektedir. Bunun yanı sıra oyun oynayabilir veya nargile keyfi yapabilirler.

Plaj Hizmetleri

Otelimiz Türkiye'nin ender plajlarından olan , tamamı deniz kumu ile kaplı Kızkalesi plajına sıfır konumda olup kızkalesinde tek mavi bayraklı tesistir. Plajımızda şemsiye, şezlong ve minder hizmetleri ücretsiz olarak verilmektedir. Deniz sığ olup 150 mt gidilse dahi insan beline ulaşmayan derinliği ile özellikle çocuklu aileler için idealdir.

KIZKALESİ (KORYKOS)
KIZKALESİNİN HÜZÜNLÜ HİKAYESİ
Mersin’in önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kızkalesi, Mersin’in 60 km. güneybatısında, Kızkalesi Beldesi’nde yer almaktadır. Silifkeye olan uzaklığı ise 25 km. kadardır.